„Policjantki i Policjanci” oraz „Sprawiedliwi…” – zapowiedź jesiennych odcinków

2 września Czwórka rozpocznie emisję premierowych sezonów seriali „Policjantki i Policjanci” oraz „Sprawiedliwi…”. Co się wydarzy w nadchodzących odcinkach?

„Policjantki i Policjanci” od poniedziałku do piątku o 19:00

Początek nowej serii – oprócz odpowiedzi na pytanie, jak zakończył się atak gangsterów na komendę oraz plan zemsty Emilki na deweloperze, który zrujnował jej rodzinę – przyniesie radykalne zmiany i zwroty akcji w życiu niektórych bohaterów serialu, a także sporo zawirowań na komendzie.

W nowym sezonie zobaczymy kilka nowych postaci, w które wcielą się Mariusz Dzyruk, Pamela Płachtij, Paweł Kowalczyk i Anna Bosak.

Po ataku gangsterów na komendę Ola Wysocka (Magda Malcharek) obwinia się o sytuację do jakiej doszło. Tymczasem z Komendy Wojewódzkiej przychodzi list. Ola jest pełna najgorszych przeczuć. Kiedy Mikołaj (Mariusz Węgłowski) dowiaduje się co zawierało pismo, podejmuje szokującą decyzję, która kompletnie odmieni jego życie.

Zakochani Asia (Magda Szczepanek) i Szymon (Paweł Monsiel) nigdy jeszcze nie byli tak szczęśliwi, ale policjantka ma coraz większe obawy co do byłej dziewczyny Zielińskiego. Chciałaby też mieć pewność czy Tymek jest jego synem. Wkrótce zaczyna także nabierać wątpliwości, czy związek sprzed lat jest rzeczywiście całkowicie zamkniętą przeszłością dla Szymona.

Z kolei Wojtek (Bartłomiej Piekarski) zdaje sobie sprawę ze swoich uczuć do Zuzy (Maryla Morydz) i postanawia wystąpić o zmianę patrolu. Próbując zagłuszyć emocje, zaczyna imprezować. Noc w klubie zakrapiana sporą ilością alkoholu może się okazać początkiem większych kłopotów.

Nowe problemy pojawiają się też w życiu Zapałów. W ich małżeństwie rodzi się kryzys. Krzysiek (Wojciech Sukiennik) nie umie poradzić sobie z mieszanymi uczuciami co do postępowania Emilki (Anna Kukawska). Wie, że żona chciała ratować rodzinę przed ruiną, ale nie potrafi pogodzić się z tym, że postanowiła działać w tajemnicy przed nim. Mając świadomość, jak długo skutecznie go oszukiwała, obawia się, że nie będzie już w stanie jej ufać jak dawniej.

Dyżurny Jacek (Przemysław Puchała) jak zwykle ma pełne ręce roboty, a pracy nie ułatwiają mu kolejne pomysły Profosa (Wiesław Cichy) i Juliusza (Bogusław Kudłek) z nieodłączną Luną. Tymczasem zaawansowana ciąża Jaskowskiej (Małgorzata Kałuzińska) zbliża się do rozwiązania…

„Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, poniedziałek – czwartek o godz. 20:30

W siódmym sezonie serialu romans Pauliny Wach (Kamila Ścibiorek) z młodszym kolegą z wydziału, Jankiem Kaszubą (Krzysztof Suszek), nabierze rumieńców, a konieczność utrzymywania wszystkiego w tajemnicy wniesie dodatkowy dreszczyk emocji. Nie wszyscy jednak dadzą się oszukać, a Paulina ku swemu zaskoczeniu, okaże się obiektem zazdrości i rywalizacji. Jakby tego było mało policjantkę spotkają przejawy adoracji z jeszcze jednej, najmniej oczekiwanej strony, z czym Wach zupełnie nie będzie wiedziała jak sobie poradzić. Jeden z wątków związanych z tą sytuacją z wypiekami na twarzy śledzić będzie Bolek Kowalski (Tomasz Radawiec), którego nadzieje na podboje miłosne – zwłaszcza w przypadku patolog Julii Pakulskiej (Magda Szczerbowska) – staną pod dużym znakiem zapytania, przynajmniej do czasu gdy pojawi się szansa na kolejne sukcesy na polu twórczym.

Kubę Walczaka (Michał Mrozek), związanego z Magdą (Monika Mrozowska), czekają zawirowania w życiu osobistym, a do tego perypetie na uczelni, której dyplom – zgodnie z warunkiem postawionym przez Kubisa – ma być drogą do awansu i upragnionej przez Walczaka podwyżki.

Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) znów działać będzie w duecie z Krzysztofem Kopczykiem (Dariusz Siastacz), który powrócił do pracy wyraźnie odmieniony i w dobrej formie, choć pod wieloma względami nic się nie zmieniło i nadal trzeba go ratować z kolejnych małych katastrof. Ola jednak zaczyna się świetnie odnajdować w tej roli i coraz bardziej zbliżają się do siebie z Krzyśkiem.

Daga Górska (Magdalena Margulewicz) opiekuje się Tośką Wawerską (Zoja Cięgotura). Hubert (Hubert Kożuchowski), prowadząc tajną operację pod przykrywką, praktycznie nie może kontaktować się z nikim z bliskich. Niestety w niebezpieczeństwie znajdzie się Daga, która uwikłana zostanie w niezwykle ryzykowną grę. Tośka coraz bardziej zaprzyjaźnia się z Agatą Wach (Anna Tomaszewska), razem z którą wpadnie na trop pewnej sprawy.

Z kolei życie prywatne współpracownika Górskiej, Marka Gawlika, (Jędrzej Taranek) zacznie budzić zdumienie Dagi i rozmaite podejrzenia Lilki (Agata Skórska).

Na Mazurach spodziewająca się dziecka Kinga Wilk (Marika Grądkowska) uparcie szuka śladów, które mogłyby ją doprowadzić do Tomka.

Naczelnik Edward Kubis (Marek Włodarczyk), oprócz kierowania wydziałem, angażuje się też nierzadko w pracę w terenie. Często wspiera w śledztwach najmniej doświadczonych pracowników – Ankę Różańską (Patrycja Potyralska) i Janka Kaszubę. Młodzi policjanci nadal dzielą mieszkanie, choć ten układ nie wydaje się sprawdzać, bo kłócą się niemal o wszystko. Czy posterunkowemu Januszowi Wojtali (Sasza Reznikow) uda się załagodzić sytuację między nimi czy wprost przeciwnie?

Z kolei prokurator Jagiełło (Przemysław Kapsa) znajdzie się w niezwykle dramatycznej sytuacji, gdy jego rodzina padnie ofiarą porywaczy, usiłujących szantażem zmusić prokuratora do wyciągnięcia z więzienia pewnego przestępcy.

Także od 2 września na antenie Czwórki będzie emitowany premierowy sezon „Septagonu” (dni powszednie o 18:00).

Facebook Comments