Niespodzianka dla fanów tenisa. Pierwszy mecz Igi Świątek w głównym Polsacie

Telewizja Polsat podjęła decyzję o pokazaniu na głównej antenie pierwszego meczu Igi Świątek na trawiastych kortach Wimbledonu. Wszystkie spotkania wyemitują kanały sportowe nadawcy.

Tegoroczna edycja turnieju odbędzie się w dniach 1-14 lipca. W gronie uczestników są liderka światowego rankingu Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz.

Kanały z rodziny Polsat Sport pokazują Wimbledon nieprzerwanie od 2000 roku. W tym roku i specjalnie na czas trwania turnieju Redakcja Sportowa Polsatu uruchamia podcast telewizyjno-internetowy. Jego tytuł „Halo tu Wimbledon” to nawiązanie do nieodżałowanego Bohdana Tomaszewskiego, który przez kilkanaście lat tymi słowami witał się w Polsat Sport z fanami tenisa. 45-minutowy podcast stanowi wejście w każdy dzień meczowy i będzie nadawany na żywo w Polsat Sport 1 oraz na Polsatsport.pl, a po zakończeniu transmisji, odcinki będą dostępne także na kanale Polsatu Sport w serwisie YouTube. Gospodarzami „Halo tu Wimbledon” będą Aleksandra Szutenberg, Agnieszka Łapacz, Tomasz Tomaszewski oraz Filip Gawęcki. Gościem pierwszego odcinka będzie jedyny polski triumfator Wimbledonu w grze podwójnej – Łukasz Kubot. Następnie, już o godzinie 12:00, widzowie będą mogli obejrzeć Kronikę Wimbledonu czyli podsumowanie spotkań z dnia poprzedniego. Wyjątkiem jest tu 1 lipca, gdy zamiast Kroniki, od godziny 12:30 transmitowana będzie półgodzinna zapowiedź startującego tego dnia turnieju. Natomiast od godziny 13:00 w Polsat Sport 1 oraz Polsat Sport Premium 1 nadawać będzie specjalny program studyjny. W gronie jego twórców są dziennikarze Polsatu Sport: Jerzy Mielewski, Paulina Czarnota-Bojarska i wspomniani wcześniej Aleksandra Szutenberg oraz Filip Gawęcki. Szerokie grono ekspertów oprócz wymienionego już Łukasza Kubota tworzą także m.in. międzynarodowy trener i analityk Maciej Synówka czy Radosław Szymanik, który trenował polskich tenisistów w czasie igrzysk olimpijskich 2012 w Londynie. Specjalnym wysłannikiem Polsatu Sport do Londynu będzie reporter i komentator Tomasz Lorek.

Wszystkie mecze Polaków oraz spotkania rozgrywane na korcie centralnym, a więc z udziałem największych gwiazd, w pierwszej kolejności będą trafiały do Polsat Sport 1 oraz jego lustrzanego odbicia, czyli Polsat Sport Premium 1. Mecze z kortu nr 1 domyślnie będą transmitowane w Polsat Sport 2, a spotkania z kortu nr 3 pokaże Polsat Sport 3. Transmisje z pozostałych 15 kortów Wimbledonu będą dostępne także w specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium PPV o numerach od 3 do 6. Kolejną tegoroczną nowością w obsłudze medialnej Wimbledonu są transmisje bezpośrednio w portalu Polsatsport.pl. Tutaj fani tenisa będą mogli ekscytować się przede wszystkim turniejem juniorskim, w którym udział bierze między innymi Polak Tomasz Berkieta. Szczegółowy plan emisji meczów na każdy kolejny dzień, będzie ogłaszany na Polsatsport.pl w godzinach wieczornych dnia poprzedniego. Wynika to z faktu, że organizatorzy turnieju wimbledońskiego z kompletną rozpiską meczów, tzw. Order of Play, zwlekają do momentu zakończenia wszystkich spotkań zaplanowanych na dany dzień. Pierwszy mecz Igi Świątek na tegorocznym Wimbledonie pokaże Polsat główny (początek 1 lipca o godz. 12:00), a Telewizja Polsat nie wyklucza też innych miłych niespodzianek dla polskich fanów tenisa.

Grono komentatorskie Polsatu Sport na tegoroczny Wimbledon tworzą zarówno lubiane przez widzów głosy, znane im z lat ubiegłych, jak i zupełnie nowe osoby. Tak jak przed rokiem, widzowie usłyszą więc Tomasza Tomaszewskiego, Dawida Olejniczaka, Marcina Murasa, Krzysztofa Wanio, Filipa Gawęckiego, Radosława Spiaka, Michała Krogulca i Macieja Łuczaka. Komentatorskie debiuty na wimbledońskiej trawie zaliczą natomiast Adam Romański oraz Jacek Jońca. Sprawozdawcy będą pracować w parach podczas meczów Polaków oraz od ćwierćfinałów do końca turnieju.

Organizatorzy Wimbledonu poinformowali o rekordowej, bo wynoszącej aż 50 milionów funtów, puli nagród tegorocznego turnieju z czego zarówno triumfator, jak i zwyciężczyni otrzymają 2,7 mln. Trofeów sprzed roku bronią Czeszka Marketa Vondrousova oraz Hiszpan Carlos Alcaraz. Dzikie karty w turnieju singlistek otrzymały Naomi Osaka oraz Karolina Woźniacka, a także Emma Raducanu.

Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go.

Facebook Comments