Nowe sezony „Policjantek i Policjantów” oraz „Sprawiedliwych – Wydział Kryminalny”. Co w premierowych odcinkach?

29 sierpnia startują nowe sezony dwóch popularnych seriali Czwórki – „Policjantek i Policjantów” oraz „Sprawiedliwych – Wydział Kryminalny”.
 

„Policjantek i Policjantów” od poniedziałku do piątku o godz. 19:00

Premiera siedemnastej serii „Policjantek i Policjantów”. Nowy sezon przyniesie sporo zmian w życiu bohaterów serialu oraz zaskakujących, nierzadko dramatycznych wydarzeń i niełatwych interwencji, ale nie zabraknie w nim także humoru i wielu lżejszych wątków. W pierwszym odcinku policjantów czeka trudna akcja, podczas której odkryją, że wśród ofiar przestępcy jest ich koleżanka z komendy. Natalia Mróz nie pojawia się na porannej odprawie. Komendant Witacki wyznacza na zastępstwo w patrolu szóstym Emilkę Drawską-Zapałę, która wraz z Markiem Korwickim jedzie na wezwanie napadniętego kierowcy autobusu miejskiego. Na miejscu okazuje się, że nieznany sprawca ogłuszył kierowcę i uprowadził autobus pełen pasażerów. Rozpoczyna się akcja na szeroką skalę, w której oprócz innych patroli uczestniczy również patrol szósty, a także sam komendant Witacki. Kiedy służby docierają do porwanego autobusu, okazuje się, że wśród uprowadzonych pasażerów znajduje się Natalia, która tego dnia wybrała się do pracy komunikacją miejską. Kim jest porywacz i jakie będą jego żądania? Marek w asyście Emilki zrobi wszystko, by uratować swoją policyjna partnerkę. Na miejscu pojawi się również mąż Natalii, któremu nie do końca spodoba się zaangażowanie Korwickiego.

Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny, poniedziałek – czwartek, godz. 20:00

Nowy, trzynasty już, sezon serialu o wrocławskich śledczych z wydziału naczelnika Kubisa, w rolę którego wciela się Marek Włodarczyk. W nowych odcinkach jak zwykle nie zabraknie intrygujących kryminalnych zagadek, mocnych wrażeń i zaskakujących zwrotów akcji, a także zawirowań w życiu prywatnym bohaterów. Dojdzie między innymi do zamachu na Kubisa, który pogrąży komendę w żałobie, a w relacjach między dotychczasowymi przyjaciółmi zajdą poważne zmiany. Akcja 13. serii rozpocznie się kilka miesięcy po wydarzeniach finału poprzedniego sezonu, w wyniku których Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) straciła dziecko, a ciężko ranny Krzysiek Kopczyk (Dariusz Siastacz) trafił na stół operacyjny. Po zamachu na Kubisa, Ola dostanie jego obowiązki i niewdzięczne zadanie na komendzie, które nadszarpnie jej stosunki z częścią zespołu. Wsparcie znajdzie w prokuratorze Jagielle (Przemysław Kapsa) koordynującym sekretną operację bardzo wąskiego grona wtajemniczonych. Z kolei dla Bolka Kowalskiego (Tomasz Radawiec), który kompletnie załamie się po zamachu, dużym wsparciem będzie Ania Kropielnicka (Anna Antoniewicz). Tymczasem Kuba Walczak (Michał Mrozek) będzie próbował utrzymać w tajemnicy swój związek ze znacznie młodszą od siebie Kornelią (Aleksandra Małocha). Sytuacji nie ułatwi mu przyzwyczajona do zjawiania się u niego bez zapowiedzi Paulina Wach (Kamila Ścibiorek), szczególnie kiedy – nieświadoma rozterek przyjaciela – przypadkiem zdradzi, co myśli o znajomościach koleżanek swojej córki ze starszymi mężczyznami… Baśkę Kalicką (Anna Prus) czekają nowe wyzwania w opiece nad siostrzeńcem, a Sławka Kłosa (Paweł Izdebski) – zaskakujące zmiany w zachowaniu jego żony. Prawdziwy przełom nastąpi między Dagą Górską (Magdalena Margulewicz) a Tomkiem Jaworem (Michał Kitliński), jednak na drodze staną im nieprzewidziane okoliczności.

Foto: Polsat

Facebook Comments