Piąty sezon Alior Bank Ultraligi od 19 stycznia w Polsat Games

Alior Bank Ultraliga, flagowa produkcja stacji i oficjalna liga regionalna League of Legends, startuje z piątym sezonem rozgrywek. Transmisje w Polsat Games.

Od 19 stycznia osiem drużyn staje do walki o prestiżowy tytuł mistrza Polski, nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce w międzynarodowym turnieju EU Masters.

Poziom polskich zawodników po raz kolejny zaowocował zwycięstwami na arenie międzynarodowej. Przełożyło się to na liczną reprezentację naszego kraju w najważniejszych europejskich rozgrywkach LEC, a także w pozostałych ligach regionalnych. Ultraliga bez zmian znajduje się w składzie czterech lig, które otrzymają trzy miejsca na EU Masters, z czego dwa prowadzące bezpośrednio do głównej fazy rozgrywek. Oznacza to, że w letniej edycji prestiżowego europejskiego turnieju kolejny raz zobaczymy trzy polskie formacje.

Ważne sukcesy zapewniły również dodatkowe wsparcie dla graczy Ultraligi. Od teraz każdy zawodnik będzie wpisywany do globalnej bazy kontraktów Riot Games. To między innymi dużo szersze perspektywy na rozwój profesjonalnej kariery na wyższych szczeblach rozgrywek, a także dodatkowe zabezpieczenia i możliwości dla organizacji.

Wśród uczestników piątego sezonu Ultraligi znaleźli się zwycięzcy poprzedniej odsłony – K1CK i wicemistrzowie Ultraligi oraz złoci medaliści EU Masters – AGO ROGUE. Do walki o miano najlepszej drużyny w kraju ponownie stają także Illuminar Gaming, 7more7 Pompa Team i Gentlemen’s Gaming, a devils.one notuje wielki powrót po edycji przerwy. Nieco świeżości wprowadzą z kolei ultraligowi debiutanci: Team ESCA Gaming oraz formacja Komil & Friends.

Znany z poprzednich edycji format fazy playoff zastąpi nowy system. Włodarze zdecydowali się na wprowadzenie większego balansu poziomu w późniejszym etapie – od tej pory do rozgrywek pucharowych awansuje pięć formacji. Rundę inaugurującą drabinkę wygranych otworzy spotkanie drużyn z 2. i 3. miejsca, a zwycięzca zmierzy się z 1. slotem fazy zasadniczej w walce o finał piątego sezonu Ultraligi. Drugi zespół trafi natomiast do drabinki przegranych, gdzie rywalizować będzie z triumfatorem starcia ekip z miejsc 4. i 5. W ostatnim spotkaniu przed wielkim finałem dotychczasowy zwycięzca drabinki przegranych stanie naprzeciwko przegranego walki o finał drabinki wygranych. Dwóch finalistów wejdzie do ostatniego pojedynku o puchar piątego sezonu Ultraligi.

W roli prowadzących studio w trakcie rozgrywek: Dawid „Azonh” Letachowicz, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Tomasz „Magvayer” Filipiuk oraz Michał „Myha” Francuz.

Piąty sezon Alior Bank Ultraligi od 19 stycznia we wtorek i środę na żywo od godz. 17:00 w Polsat Games.

Facebook Comments