„Piękni i bezrobotni” – nowy serial twórcy „Ucha prezesa” w Polsacie

Wiosną na antenie Telewizji Polsat zadebiutuje nowy serial komediowy „Piękni i bezrobotni”.

Robert Górski i Mikołaj Cieślak w serialu o współczesnych problemach Polaków. To autorski pomysł na komediową produkcję twórcy „Ucha prezesa”. Wspólny kredyt łączy przyrodnich braci mocniej niż więzy rodzinne. Chcąc zarobić na jego spłatę, biorą sprawy we własne ręce! Z jakim skutkiem?

Romek (Robert Górski) i Gwidon (Mikołaj Cieślak) żadnej pracy się nie boją.r W każdym odcinku starają się zarobić na spłatę kredytu, łapiąc rozmaite fuchy, między innymi: statystują w filmie, malują elewacje, zostają wyprowadzaczami psów, kurierami, trenerami personalnymi, paparazzi, sprzedają rzepoburgery, są nawet ochroniarzami w nocnym klubie. Daje to twórcom serialu możliwość sportretowania współczesnej Polski, aktualnych mód, trendów, zbiorowych fascynacji, tego wszystkiego, czym żyje kraj, oczywiście z przymrużeniem oka.

Siłą scenariusza, którego autorami są Robert Górski i Marek Baranowski jest komedia w absolutnie nowej odsłonie. Wraz z reżyserami Kristofferem Rusem i Grzegorzem Kuczeriszką nasi scenarzyści zbudują komediowy świat fabularny, ale z dużym piętnem rzeczywistości, którą mamy za oknami – mówi producentka serialu Dorota Kośmicka-Gacke.

W serialu „Piękni i bezrobotni” obok Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka występują Wojciech Kalarus i Anna Karczmarczyk. W każdym odcinku pojawiają się nowe postaci, w które wcielają się Katarzyna Zielińska, Magdalena Stużyńska-Brauer, Grzegorz Wons, Andrzej Nejman, Mariusz Jakus, Paulina Holtz, Joanna Kurowska czy Aneta Todorczuk-Perchuć, a także inni aktorzy.

Nowy serial Polsatu realizowany jest przez Jake Vision DGA Studio w koprodukcji z IZK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.. Producentem wykonawczym serialu jest Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński z Jake Vision DGA Studio. Za reżyserię serialu odpowiadają Kristoffer Rus i Grzegorz Kuczeriszka, a autorami scenariusza są Robert Górski i Marek Baranowski.

„Piękni i bezrobotni” wiosną 2021 roku na antenie Telewizji Polsat.

Foto: Polsat

Facebook Comments