„Policjantki i Policjanci”, „Święty” i „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” wracają na antenę Czwórki z premierowymi odcinkami

1 marca telewizyjna Czwórka zacznie emisję premierowych odcinków popularnych seriali: „Policjantki i Policjanci”, „Święty” i „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”.

„Policjantki i Policjanci”, poniedziałek – piątek, 19:00

Nowe odcinki serialu, a w nim kolejne interwencje niezawodnych policjantów i ciąg dalszy ich perypetii osobistych, pojawią się także nowe wątki i nowe postaci.

Asia (Magda Szczepanek) i Szymon (Paweł Monsiel) Zielińscy nie unikną napięć i chwil załamania w swoich staraniach o dziecko.

Miłosz Bachleda (Paweł Kowalczyk), podekscytowany planowaniem przyszłości z Kaśką i perspektywą ojcostwa, podejmie decyzje finansowe ponad stan. Lekceważąc ostrzeżenia Szymona i ślepo ufając ukochanej, zgotuje sobie kłopoty i bolesne rozczarowanie.

Lena (Alicja Dąbrowska), ku swemu przerażeniu, przekona się, że Krystek, z którym łączyła ją przelotna znajomość, kompletnie omotał jej 17-letnią córkę, Anię (Magdalena Śliwka), a próby wyrwania jej spod wpływu cynicznego chłopaka przyniosą skutki odwrotne od zamierzonych.

Wojtek Niedźwiecki (Bartłomiej Piekarski) przygotowując się do udziału w nielegalnych wyścigach, odkryje kolejne tajemnice związane z wypadkiem swojego brata i ludźmi, którzy go otaczali, a jednocześnie sam narazi się na niebezpieczeństwo.

W życiu Natalii Mróz (Anna Bosak) pojawi się szansa na uczuciowy przełom. Choć policjantka stwierdzi, że nie jest gotowa na nową relację, Arek (Paweł Parczewski), sympatyczny ratownik medyczny, który niedawno pomógł jej uratować życie małej dziewczynki, nie da się łatwo zniechęcić.

Komendant Witacki (Paweł Okoński), który objął stanowisko po Jaskowskiej, coraz lepiej będzie dogadywał się z zespołem, choć niejednokrotnie jeszcze zaskoczy swoich pracowników. W nowych odcinkach poznamy go także bliżej od strony prywatnej.

Na stanowisku oficera dyżurnego jak zawsze doskonale sprawdzać się będzie Jacek Nowak (Przemysław Puchała), w profosowni królować będą jedyni w swoim rodzaju Adam Kobielak (Wiesław Cichy) i Juliusz Poniatowski (Bogusław Kudłek), na patrole powróci Emilka Drawska-Zapała (Anna Kukawska), a na komendzie – z racji współpracy przy różnych postępowaniach – częstym gościem stanie się dość gburowaty, ale świetny w swoim fachu, śledczy z komendy wojewódzkiej, komisarz Tomasz Szulc (Paweł Palcat).

Tymczasem agencję detektywistyczną Krzyśka Zapały (Wojciech Sukiennik) odwiedzi jego dobry kolega z domu dziecka, przez co powrócą traumatyczne wspomnienia i sprawa wychowawcy z sierocińca, o których Krzysiek wolałby zapomnieć. W dodatku pracownikom Zapały zdarzy się działać za jego plecami – Matylda (Agnieszka Błach) da się wmanipulować w knowania Darka Wiśniewskiego (Aleksander Stasiewicz), a Roman (Zbigniew Koźmiński) podejmie się kontrowersyjnego zlecenia uwiedzenia żony klienta.

„Święty”, poniedziałek – czwartek o godz. 20:00

W nowych odcinkach zobaczymy kolejne perypetie byłego policjanta, Mikołaja Białacha, który został właścicielem baru a następnie sołtysem we wsi Uroczysko oraz detektywistyczne zagadki, jakie rozwiązuje z pomocą miejscowego proboszcza, jego gosposi, zaprzyjaźnionej posterunkowej i pracowników baru. Poznamy także dalsze losy miejscowego biznesmena, Kordasa i jego córki Luizy, w których życiu szykują się duże zmiany…

Premierowy 77 odc.: Magda zapoznaje się z nowym współpracownikiem. Obawia się, że zostanie przez niego zastąpiona. Tymczasem do baru przybiega Kiliński z niepokojącą wiadomością. Mikołaj i Michał natychmiast reagują i jadą na plebanię. Po drodze informują o wszystkim Magdę i Kubę. Na plebanii zostaje przeprowadzona akcja ratunkowa. Żbikowski dokonuje aresztowania sprawcy. Zarina tłumaczy całą sytuację – czego Pielgrzym Mirek poszukiwał w Uroczysku i jak się o tym dowiedział. Kordas zostaje zaproszony na uroczystą galę. Postanawia zabrać ze sobą Luizę.

„Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, poniedziałek – czwartek o 20:30

Akcja nowego sezonu rozpoczyna się trzy tygodnie po wydarzeniach z finału jesiennej serii, kiedy Daga Górska (Magdalena Margulewicz) omal nie zginęła, śledząc Tomka Jawora (Michał Kitliński). Teraz Daga powoli odzyskuje siły, ale daleko jej do dawnej formy – ma wyraźne kłopoty z pamięcią, ale czy tylko to ją dręczy? Lekarze nie wiedzą, jak uraz głowy może się jeszcze odbić na funkcjonowaniu jej mózgu, co bardzo martwi naczelnika Edwarda Kubisa (Marek Włodarczyk). Tymczasem Jawor prowadzi sprawy w pojedynkę lub z pomocą Janusza Wojtali (Sasza Reznikow). Jednocześnie próbuje wybadać, ile tak naprawdę Górska zobaczyła w domu Stopki i ile z tego pamięta. Daga jednak niewiele mówi – czy to skutki urazu czy może nieufność w stosunku do partnera?

Kubę Walczaka (Michał Mrozek) zastajemy w zakonie… Czyżby postanowił zamienić policyjną „blachę” na różaniec? Na komendzie wszyscy wiedzieli, że po ostatnich przejściach – zwłaszcza po tym, jak dowiedział się, że nie jest ojcem dziecka Magdy – Walczak potrzebuje zmiany otoczenia i czasu, żeby się pozbierać. Jednak wieść o miejscu jego pobytu wywołuje zdumienie i niedowierzanie pomieszane z rozbawieniem. Paulinie, zaszokowanej jego widokiem w habicie, Kuba oznajmia, że po historii z Magdą zaczął doceniać uroki celibatu… Jednocześnie prosi ją o pomoc w pewnej sprawie.

Paulina Wach (Kamila Ścibiorek) dla odmiany jest nareszcie w szczęśliwym, dojrzałym związku. Oboje z Piotrem Głowackim (Tomasz Sobczak) czują, że to jest to, również Agata (Anna Tomaszewska) cieszy się, że matce wreszcie ułożyło się w miłości, ale jest ktoś, kto nie może się z tym pogodzić, przez co dojdzie do bolesnej konfrontacji.

Do Marka (Jędrzej Taranek) i Staszka (Piotr Miazga) Gawlików przyjeżdża z wizytą mama. Bracia mylą, myśląc, że bałagan w mieszkaniu, to ich największy problem. Na celowniku matki znajdą się ich sprawy osobiste i plany na przyszłość. Próbując znaleźć dodatkowe źródło dochodów, Gawlikowie poznają pewną rozwydrzoną i skłonną do ryzyka nastolatkę. Nawet dla starych wygów, którzy niejedno w życiu przeszli, pilnowanie jej może się okazać trudniejsze i bardziej ryzykowne niż sądzili…

Krzysiek Kopczyk (Dariusz Siastacz) boryka się ze wstydliwym dla niego problemem zdrowotnym. Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) oczywiście nie zostawi go samemu sobie. Przy okazji Ola pozna sympatycznego lekarza, Irka (Marek Kaliszuk), który od pierwszej chwili będzie pod dużym jej urokiem.

Facebook Comments