Polsat pracuje nad serialem pt. „Wotum nieufności”

Ruszyły zdjęcia do adaptacji książki okrzykniętej polskim „House of Cards”. „Wotum nieufności” to serial z gatunku political-fiction. Początkowo produkcja trafi do serwisu Polsat Box Go, w następnym kroku do stacji Polsat.

Serial „Wotum nieufności” ukazuje bezwzględny, brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki. Codzienność przesycona jest intrygami, liczy się zwycięstwo. Głównymi bohaterami są posłowie przeciwnych frakcji – Patryk Hauer (Antoni Pawlicki) oraz Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska).

Po rezygnacji prezydenta RP Marszałek Sejmu Daria Seyda ma nadzieję, że zajmie jego miejsce. Głównym przeciwnikiem Darii w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer – wschodząca gwiazda prawicy. Dba o swój wizerunek w mediach i o swoją pozycję w partii. We wszelkich poczynaniach zawodowych wspiera go żona Milena (Zofia Wichłacz). Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy ten sam cel – odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

Za reżyserię odpowiada Łukasz Palkowski, a za produkcję PCP Films sp. z o.o.

Facebook Comments