Polsat w Kobylnicy będzie świętował 30-lecie disco polo

Po kilku latach przerwy powraca Disco Hit Festiwal Kobylnica. Główną atrakcją wieczoru będzie celebracja 30-lecia nurtu disco polo w Polsce. Transmisja festiwalu na antenach Polsatu.

To wokół tej rocznicy będzie toczyła się narracja festiwalu. Nie zabraknie omówienia tego jak zmieniali się wykonawcy, jak w tym czasie ewoluowały ich teledyski czy jak wyglądały stylizacje artystów disco.

Na scenie festiwalu swoje jubileusze pracy artystycznej będą świętować Shazza (30-lecie), Cliver (20-lecie ) oraz Piękni i młodzi (10-lecie). Pojawią się też gwiazdy, których popularność potwierdzają wielomilionowe wyświetlenia teledysków w internecie, nie zabraknie również rokujących debiutantów. W Kobylnicy wystąpią największe gwiazdy, które swoja przygodę muzyczną zaczynały w latach 90-tych m.in.: Boys, Top One, Bayer Full, Voyager, Marcin Siegieńczuk, Fanatic oraz przedstawiciele młodego pokolenia: Mig, Weekend, MiłyPan, Daj to głośniej, Łobuzy, Defis, Playboys, Camasutra, After Party i wielu innych.

Festiwal poprowadzą dwie pary: Sławomir i Kajra oraz Edyta Folwarska (Polo TV) i Marcin Kotyński (Disco Polo Music). Disco Hit Festiwal 2022 odbędzie się 5 sierpnia 2022 r. Transmisja w Polsacie, Polo TV i Disco Polo Music od godz. 20:00.

Jubileusz muzyki tanecznej nieprzypadkowo odbędzie się w Telewizji Polsat. To Polsat w latach 90. przyczynił się do popularyzacji tego gatunku. Kultowy „Disco Relax” emitowany od 1994 roku gromadził przed telewizorami nawet 8 mln widzów. Był pierwszym programem w historii polskiej telewizji, w którym prowadzono regularne, cotygodniowe notowanie muzyki disco polo.

Facebook Comments