Serial dokumentalny „Sołtysi” od 24 października w Super Polsacie (wideo)

W każdym odcinku nowego serialu dokumentalnego, który pokaże Super Polsat, widzowie odwiedzą sołtysów, przyglądając się z bliska ich codzienności oraz temu, jak godzą obowiązki w pracy z życiem rodzinnym. 

Tytułowi bohaterowie to siedmioro charyzmatycznych sołtysów z różnych stron Polski. Są liderami lokalnych społeczności, którzy oprócz zmysłu organizatorskiego, mają też dużo cierpliwości. Wsród nich są m.in.: Łukasz Zdyb (z Sokołowic, czyli wschodząca gwiazda disco polo), Małgorzata Grabowska (sołtyska Zielątkowa, która na co dzień zajmuje się artystyczną pracą w drewnie), Janusz Wojewódzki (z zamiłowania stolarz, a z powołania społecznik, mówi o sobie, że jest… jedną z członkiń prężnego Koła Gospodyń Wiejskich), Krzysztof Michalak z Kowalewic prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne i dba, by mieszkańcy jego sołectwa nie znali nudy, organizując znane w całym powiecie imprezy okolicznościowe.

Serial dla Super Polsat produkuje Constantin Entertainment Polska, a pierwszy odcinek będzie można zobaczyć 24 października o godz. 21:00 w Super Polsacie.

Facebook Comments