Serial „Wataha” od grudnia w Polsacie

Od 3 grudnia na antenie Polsatu będzie można oglądać polski serial sensacyjny „Wataha”.

Akcja serialu rozgrywa się w Bieszczadach. Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń, dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli.

W zamachu bombowym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura…

„Wataha” to polski serial produkcji HBO. Odcinki pierwszego sezonu wyreżyserowali: Michał Gazda i Kasia Adamik. W tej popularnej produkcji telewizyjnej występują: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek. Muzykę skomponował Łukasz Targosz. W serialu wykorzystano również utwory bieszczadzkiego zespołu „Tołhaje”. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa – Artur Kowalewski. Producentem serialu ze strony HBO Polska jest Izabela Łopuch. Producent nadzorujący HBO Europe – Antony Root.

„Wataha” od 3 grudnia – we wtorki o godz. 20:05 i 21:05. Pierwszy sezon serialu liczy sześć odcinków.

Foto: ATM Grupa

Facebook Comments