To oni zawalczą o kontrakt z KSW. Uczestnicy programu „Tylko Jeden”

6 marca Polsat rozpocznie emisję nowego reality show „Tylko Jeden”. Kto wystąpi w programie?

Uczestnicy „Tylko Jeden” spędzą dwa miesiące w jednym domu, aby wspólnie żyć i trenować na oczach telewidzów i fachowców oceniających każdy ich krok. Co tydzień z programem pożegna się jeden z nich. Dni między pojedynkami upłyną im na zgłębianiu tajników MMA i rywalizacji w wymagających a czasem bardzo nietypowych zadaniach specjalnych. W walce o kontrakt profesjonalnego zawodnika federacji KSW zawalczą:

Paweł Kiełek
Rekord MMA: wygrał 9 walk, przegrał 5, zremisował 1

24-latek z Olsztyna rozpoczął swoją przygodę ze światem sztuk walk w 2008 roku. Zaczął od kickboxingu, ale z czasem jego serce zaczęło bić dla MMA. W ciągu trzech lat stoczył ponad dwadzieścia amatorskich walk, a jako 17-latek zadebiutował na zawodowym ringu. Przez kolejne lata rywalizował z zawodnikami z całego świata. W 2015 roku został okrzyknięty „odkryciem roku” w polskim MMA. Do swoich najcenniejszych zwycięstw może zaliczyć wygraną z obecnym mistrzem federacji FEN Mateuszem Rębeckim. Prywatnie jest szczęśliwym mężem, a w niedługiej przyszłości zostanie tatą. Zawodowo zajmuje się internetową sprzedażą suplementów diety.

Piotr „Leda” Walawski
Rekord MMA: wygrał 7 walk, przegrał 4, zremisował 1

Od dziecka marzył, żeby dorównać swoim filmowym idolom, którymi są Bruce Lee i Jean Claude Van Damme. Po raz pierwszy stawił się na sali treningowej w wieku 10 lat. Dorastał na łódzkich Bałutach, które wyrobiły u niego twardy charakter widoczny w klatce. Trenuje w Shark Top Team u boku takich zawodników jak Marcin Wrzosek czy Karolina Kowalkiewicz. W karierze amatorskiej stoczył 44 pojedynki, z czego 34 wygrał. Zawodowo zajmuje się treningiem personalnym, co pozwala mu na finansowanie swoich pasji.

Mariusz „Radzik” Radziszewski
Rekord MMA: wygrał 17 walk, przegrał 17, zremisował 2

Najstarszy i najbardziej doświadczony uczestnik programu. Reprezentuje klub Shark Top Team Łódź oraz Shark Top Team Bytom. 36-latek z Bytomia jest wielokrotnym medalistą Hadaka Waza, czyli najstarszego turnieju MMA w Polsce, Międzynarodowych Mistrzostw Polski Full Contact Ju-Jitsu i turniejów grapplingowych.

Marcin „Krakus” Krakowiak
Rekord MMA: wygrał 7 walk, przegrał 1, zremisował 0

Kolejny reprezentant łódzkiej szkoły walki. Zawodnik Octopus Łódź oraz Octopus Wolbórz, gdzie jest także trenerem. Może się pochwalić medalami Mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu, również w formule No Gi. Jest także zdobywcą Pucharu Polski ADCC oraz Pucharu Polski BJJ. 26-latek wszystkie swoje dotychczasowe walki kończył przed czasem, trzy razy nokautując rywali i cztery razy zmuszając ich do poddania.

Karol Wesling
Bez rekordu MMA

Trener i zawodnik MMA, Muay Thau i K1. Ze sportem związany od dzieciństwa. W przeszłości trenował lekką atletykę, akrobatykę i piłkę ręczną. Od osiemnastego roku życia szkoli się wyłącznie w sportach walki, ciągle doskonaląc swój wachlarz technik. Trzy lata temu przyszło mu zmierzyć się z najcięższym życiowym przeciwnikiem – nowotworem w lewej komorze serca. Po operacji i sześciu miesiącach rehabilitacji wrócił na matę, gdzie daje z siebie wszystko. Na co dzień pracuje jako szef kuchni we włoskim bistro, prowadzi treningi indywidualne i grupowe, a także zdarza mu się pilnować porządku w warszawskich klubach. Ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski Kickboxingu federacji WKSF i UFR, Mistrza Polski MMA „Time of Masters” i złoty medal Pucharu Europy Mazovia CUP w formule MMA.

Bartłomiej „Clark Kent” Gładkowicz
Rekord MMA: wygrał 6 walk, przegrał 0, zremisował 0


W wieku 8 lat zaczął trenować sztuki walki, choć zaliczył epizod w orkiestrze dętej i bractwie rycerskim. Dzięki MMA nabrał pewności siebie i nauczył się pokory. Niepozorna postura sprawia, że przeciwnicy lekceważą go w oktagonie, czego potem żałują. Na zawodowym ringu nie doznał jeszcze porażki. Cztery walki zakończył nawet w pierwszej rundzie. Jest byłym Mistrzem Polski, a także posiadaczem purpurowego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Reprezentuje bydgoskie kluby XYZ Fighting Division oraz Fight Academy. Jego hobby to gry komputerowe.

Kamil „Kamas” Dołgowski
Rekord MMA: wygrał 5 walk, przegrał 0, zremisował 0

W wieku 11 lat został porażony prądem i doznał upadku, w wyniku którego miał pękniętą czaszkę i problemy ze wzrokiem. Powrót do zdrowia potraktował jako dar od losu, który postanowił wykorzystać, poświęcając się w pełni sportowi. Na zawodowym ringu jest niepokonany. Reprezentuje barwy klubu Rio Grappling Wrocław. Pracuje jako bramkarz w kasynach oraz w dyskotekach. Prywatnie zapalony wędkarz, który czas na rybach traktuje jako okazję do wyciszenia się.

Adrian „Bartos” Bartosiński
Rekord MMA: wygrał 7 walk, przegrał 0, zremisował 0

Pasję do sportów walki zaszczepił w nim ojciec, który trenował zapasy. Adrian jest z zawodu kucharzem, jednak postanowił poświęcić się treningom w łódzkim Octopusie. Pięć ostatnich walk wygrał przez nokaut. Jego talent został doceniony przez Macieja Kawulskiego, który postanowił wykupić jego kontrakt od konkurencyjnej organizacji, dając mu możliwość skonfrontowania się z pozostałymi uczestnikami programu.

Tomasz „Tommy” Romanowski
Rekord MMA: wygrał 9 walk, przegrał 7, zremisował 0

Sport od zawsze odgrywał ważną rolę w jego życiu. W młodości trenował jednocześnie piłkę nożną, koszykówkę i zapasy. Po dostaniu się do kadry wojewódzkiej skupił się na piłce nożnej, co zaowocowało powołaniem do młodzieżowej kadry Polski. Zarabiał na życie pracując za granicą w Niemczech i Irlandii, a po powrocie do kraju jako bramkarz w nocnych klubach. Obecnie trenuje w Berserkers Team Stargard i może się pochwalić serią czterech kolejnych zwycięstw. Nadal chętnie gra w piłkę nożną, ale przede wszystkim uwielbia spędzać czas ze swoimi dziećmi.

Michał „Dr Beast” Sobiech
Rekord MMA: wygrał 3 walki, przegrał 0, zremisował 0

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunkach Dietetyka oraz Wychowanie Fizyczne. Na co dzień pracuje z innymi sportowcami jako dietetyk i health coach. Trenuje w klubie Daas Berserkers Team Bielsko-Biała. Chciałby zostać drugim najsłynniejszym mieszkańcem rodzinnych Goczałkowic – zaraz po wielokrotnym reprezentancie Polski w piłce nożnej Łukaszu Piszczku. „Bestia” jest z charakteru domatorem. Pomaga swoim rodzicom w prowadzeniu domu i ogrodu, w którym ćwiczy jogę i medytuje. Michał nadal czeka na poznanie życiowej partnerki, która będzie podzielać jego pasje nie tylko do sportów walki, ale także do pielęgnowania kwiatów.

Trenerami uczestników będą: czynny zawodnik organizacji KSW i były mistrz wagi piórkowej tej federacji Marcin „Polish Zombie” Wrzosek oraz trener polskiego klubu Shark Top Team Łódź Łukasz Zaborowski.

„Tylko Jeden” w każdy piątek o godz. 22:05 w Polsacie.

Foto: Polsat

Facebook Comments