Wielkie Kolędowanie z Polsatem w Bazylice Świętego Krzyża

Telewizja Polsat zaprasza w Wigilię na koncerty już od wczesnego popołudnia. Tym razem premierowym wydarzeniem będzie kolędowanie w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

Na początek świętowania o godz. 12:40 Kolędowanie z Małymi Janosikami w Zakopanem w Sanktuarium na Krzeptówkach. Następnie w programie koncerty z poprzednich lat, które zostały zarejestrowane w kościołach w Warszawie, w Porzeczu Mariańskim (Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej). Przypomniane zostanie również Kolędowanie z Janem Pawłem II Golec uOrkiestry.

„Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2022”

Wieczór wigilijny wieńczy o godz. 16:50 wyjątkowe premierowe wydarzenie z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie z najpiękniejszymi pieśniami bożonarodzeniowymi. Cleo wykona „Cichą noc”, Krystyna Prońko „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a Ralph Kaminski razem z chórem Mazowsze wzruszającą kolędę „Oj Maluśki”. Pierwszy raz od czasu filmu „Zimna wojna” Joanna Kulig wystąpi razem z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze” – wykonają kolędę „Gdy Śliczna Panna”. Nie zabraknie też duetów: Kamil Bednarek z bryską zaśpiewają „Mizernę Cichą”, a Grzegorz Hyży z Roxie Węgiel „Dzisiaj w Betlejem”. Wśród artystów tego niezwykle uroczystego koncertu również: Igor Herbut, Zakopower, Joanna Jakubas, Jan Młynarski, Marek Torzewski, Franciszek Trojanowski, Zespół Regionalny „Magurzanie”. Artystom towarzyszy Stokłosa Collective Orchestra pod kierownictwem Jana Stokłosy. Ksiądz Bartosz Pikul zapozna widzów z niezwykłą historią tej Bazyliki, w której Stanisław Moniuszko był organistą, a także w której spoczywa serce Chopina.

Facebook Comments