Wiosna 2023 w Polsacie pod znakiem seriali

Telewizja Polsat pokaże wiosną pięć nowych seriali: thriller psychologiczny „Matka”, kryminał „Wotum nieufności”, obyczajowa „Lulu”, komediowa „Rodzina na Maxa” oraz wyczekiwany „Sługa Narodu”. W wiosennej ofercie znajdą się również znane i lubiane pozycje.

NOWOŚCI
„Matka”, emisja: od 27 lutego (poniedziałek), godz. 20:00

Thriller psychologiczny według pomysłu Igora Brejdyganta, autora bestsellerowych powieści kryminalnych. Główna bohaterka, dziennikarka śledcza – Agnieszka (Olga Bołądź), stara się pogodzić ze śmiercią 10-letniego syna. Kiedy po paru latach od tragedii, mąż Agnieszki, Jacek (Łukasz Simlat) dostaje pracę w Holandii, wydaje się, że jest to idealny moment na rozpoczęcie nowego życia. Na przeszkodzie staje jej Rafał (Marcin Kowalczyk), który wiele lat temu był bohaterem jednego z reportaży Agnieszki, a teraz odsiaduje wyrok za morderstwo. Rafał prosi Agnieszkę o pomoc w rozwikłaniu zagadki kryminalnej. Nieświadoma szokującej prawdy, jaką odkryje, ponownie angażuje się w pozornie zamkniętą sprawę. Okazuje się, że morderstwo, o które był oskarżony Rafał, jest powiązane ze śmiercią jej syna. Zamiast wyjechać z kraju, Agnieszka zaczyna obsesyjnie szukać oprawców, którzy są bliżej niż myśli.

Obsada: Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, Maria Pakulnis, Olaf Lubaszenko, Mateusz Janicki, Adrianna Chlebicka i Małgorzata Pieczyńska

„Wotum nieufności”, emisja: od 27 lutego (poniedziałek), godz. 21:00

Serial na podstawie powieści giganta polskiego kryminału – Remigiusza Mroza już na etapie produkcji został okrzyknięty polskim „House of Cards”. Ukazuje bezwzględny, brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki. W walce o władzę nie ma żadnych reguł, liczy się tylko zwycięstwo.
Po rezygnacji prezydenta RP, Marszałek Sejmu Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska) ma nadzieję, że zajmie jego miejsce. Głównym przeciwnikiem Darii w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer (Antoni Pawlicki) – wschodząca gwiazda prawicy. Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy ten sam cel – odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

Obsada: Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Józef Pawłowski, Olgierd Łukaszewicz, Cezary Łukaszewicz, Piotr Głowacki

„Lulu”, emisja: od 1 marca (środa), godz. 20:00

Serial obyczajowy z dużą dawką humoru. Główną bohaterką jest Lucyna Makowska (Anna Dereszowska), nazywana od czasów szkolnych przez bliskich Lulu. Ten pseudonim wkrótce może stać się jej znakiem firmowym. Do tej pory Lulu zajmowała się tylko domem, była piękną żoną „przy mężu”, wysoko postawionym urzędniku i matką nastolatki. W efekcie zdrady męża, która skutkuje rozstaniem, musi radzić sobie sama. Postanawia otworzyć własny cukierniczy biznes. Coś, co dotąd było tylko jej prywatną pasją, musi stać się jej zawodem.

Obsada: Anna Dereszowska, Przemysław Sadowski, Michał Czernecki, Marek Siudym, Joanna Kurowska, Grażyna Sobocińska, Weronika Wachowska

„Sługa Narodu”, emisja: od 4 marca (sobota), godz. 20:00  

Ukraiński pierwowzór serialu wyniósł do władzy Wołodymyra Zełenskiego, który grał w nim główną rolę. Bohaterem polskiej wersji jest nauczyciel historii Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar), który w wyniku zbiegu okoliczności i intrygi polityków zostaje prezydentem. Kiedy pewnego dnia w rozmowie z kolegą wygłasza płomienną i bardzo niecenzuralną tyradę na temat sytuacji w kraju nagrywa go jeden z uczniów i wrzuca filmik do internetu. Filmik staje się hitem a Konieczny – bohaterem. Wygrywa wybory i zaczyna sprawować urząd, co owocuje wieloma nieprzewidzianymi, a zarazem komicznymi sytuacjami.

Obsada: Marcin Hycnar, Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska, Hanna Konarowska, Wojciech Wysocki, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Stelmaszyk

Rodzina na Maxa”, emisja: od 4 marca (sobota), godz. 21:00

Komediowy serial z podtekstem. Pod zabawnym tonem produkcji kryją się ważne wątki: jak stworzyć związek z dużą różnicą wieku? Co trapi dzisiejszych nastolatków i czym jest współczesna rodzina? Bohaterem jest 25-letni Max, który pewnego dnia spotyka kobietę swoich marzeń, Karolinę (Anna Smołowik), i szybko się w niej zakochuje. Ale ideał nie jest aż tak „idealny” – to matka trójki dorastających dzieci, mieszkająca pod jednym dachem z… eksteściową. Ani dzieci, ani eksteściowa nie będą zachwyceni pojawieniem się Maxa. On jednak nie podda się tak łatwo!

Obsada: Anna Smołowik, Nikodem Rozbicki, Mila Jankowska, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz, Filip Orliński, Grzegorz Małecki, Zofia Świątkiewicz, Maksymilian Zieliński

KONTYNUACJE
„Twoja twarz brzmi znajomo”, emisja: od 3 marca (piątek), godz. 20:00

Popularny wśród widzów show, w którym gwiazdy wcielają się w piosenkarki i piosenkarzy i wykonują ich przeboje, przeszedł prawdziwą rewolucję. Zmienił się jeden z prowadzących, jury zmniejszyło się o jednego oceniającego, a w doborowej ekipie uczestników pojawił się wyłoniony w castingu amator.

Prowadzący: Maciej Rock, Maciej Dowbor

Jury: Małgorzata Walewska, Paweł Domagała, Robert Janowski

Uczestnicy: Krzysztof Ibisz, Natalia Janoszek, Julia Kamińska, Daria, Katarzyna Kołeczek, Piotr Stramowski, Oskar Cyms, Daniel Jaroszek

„Ninja Warrior Polska”, emisja: od 28 lutego (wtorek), godz. 20:00

Format który narodził się 25 lat temu w Japonii. Uczestnicy muszą przejść tor przeszkód liczący 150 metrów. Każdy odcinek programu składa się z toru eliminacyjnego oraz półfinałowego. Czterech najlepszych uczestników z każdego odcinka przechodzi do wielkiego finału. Zwycięzca show otrzymuje tytuł Wojownika Ninja oraz 150 tysięcy złotych. Dotychczas w Polsce nikomu nie udało się ukończyć toru finałowego i zdobyć nagrody głównej. Wiosną 2023 roku w programie zobaczymy ponad 180 zawodników, wśród nich wiele kobiet, których liczba z sezonu na sezon stale rośnie. Jak zawsze pojawią się goście specjalni.

„Hell's Kitchen”, emisja: od 1 marca (środa), godz. 21:00

13 pasjonatów gotowania na kilka tygodni zamyka się w willi Hell’s Kitchen, żeby spróbować swych sił w piekielnej kuchni pod okiem Mateusza Gesslera. Szefowi w poskromieniu uczestników i koordynacji pracy będą pomagać sous chefowie: Martin Gimenez Castro, zwycięzca pierwszej edycji „Top Chef”, kultowego show Polsatu i Robert Kondziela. W każdym odcinku dwie drużyny – niebieskich i czerwonych zmierzą się z kulinarnym zadaniem, a zwycięska drużyna dostanie wyjątkową nagrodę – spotkania z niezwykłymi gośćmi, degustacje luksusowych produktów w ekskluzywnych miejscach, szkolenia z ekspertami. Zwycięzca zdobędzie 100 tysięcy złotych i staż w jednej z restauracji Mateusza Gesslera.

„Nasz nowy dom”, emisja: od 2 marca (czwartek), godz. 20:00

W pełnym wzruszeń i zdumiewających metamorfoz programie Polsatu od września 2013 roku wyremontowano aż 276 domów oraz mieszkań. Od dziesięciu lat ekipa fachowców pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor oferuje swoją pomoc potrzebującym i ciężko doświadczonym przez los ludziom. W dwudziestej edycji odwiedzi nowe miejsca, a widzowie poznają nowych bohaterów. Program daje nie tylko nowy, wymarzony dom, ale często jest impulsem do prawdziwej zmiany dotychczasowego życia.

„Przyjaciółki”, emisja: od 2 marca (czwartek), godz. 21:00

Ciąg dalszy historii o przyjaźni kobiet, które mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji. Wiosną Inga, Patrycja, Anka, Zuza i Marta przeżyją wiele zawirowań i to takich, które trudno nam sobie wyobrazić. Do obsady serialu dołączają: Laura Breszka, Piotr Stramowski, Bartosz Opania i Ewa Skibińska. Nowe postacie to nowe wyzwania w życiu bohaterów 21. sezonu serialu.

„Ewa gotuje”, emisja: od 4 marca (sobota), godz. 10:10

Program kulinarny, w którym Ewa Wachowicz dzieli się z widzami tajnikami swojej kuchni. W 2023 roku na topie będzie kuchnia nostalgiczna, polegająca na powrocie do smaków i potraw przyrządzanych przez nasze mamy i babcie. Dla Ewy to żadna nowość, bowiem od lat sięga do sprawdzonych receptur z domu rodzinnego, a jej przepisy zawsze się sprawdzają.

„Kabaret na żywo. Nowy skŁAD 2”, emisja: od 5 marca (niedziela), godz. 20:00

Widzowie zobaczą wyłącznie premierowe skecze. Dziennikarze „Faktów Autentycznych” podsumują bieżące wydarzenia społeczne i polityczne. Ich drapieżne komentarze nie oszczędzą nikogo. Widzów czeka też kontynuacja najśmieszniejszego w historii komediowego paradokumentu „Chyba Ty”. W tym sezonie perypetie bohaterów sięgną granic kabaretowego absurdu. Przepotężny bicz satyry na pewno nie ominie polskiej policji. Wspólnie z politykami i celebrytami nieustannie podrzucają tematy do żartów. Na scenie: Paranienormalni, Kabaret Czesuaf, Kabaret Chyba, Zdolni i Skromni, Agnieszka Litwin, Wojciech Tremiszewski i Przemysław „Sasza” Żejmo. Gościnnie wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów.

„Gliniarze”, emisja: od 27 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 17:00

Codzienny serial z gatunku docu-crime. Najnowsze odcinki to kolejne dramatyczne akcje, w których tytułowi bohaterowie stają do walki z najgroźniejszymi przestępcami. Poznajemy kulisy pracy operacyjnej i osobiste perypetie detektywów Wydziału Kryminalnego Centralnego Biura Policji. W czternastym sezonie telewizyjnego przeboju Polsatu do obsady dołączają Natalia Brudniak i Oliwia Bieniuk.

„Pierwsza miłość”, emisja: od 27 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 18:00

Wiosenne wątki hitowego serialu Polsatu to nie tylko nowe perypetie znanych i lubianych postaci, lecz także nowe twarze, które wkraczają do ich świata. Do obsady dołączają Piotr Mróz, Paulina Holtz, Piotr Ligienza, Waleria Gorobets, Anastazja Małocha i Krystian Wieczorek. Jak mocno wpłyną na życie bohaterów?

„Wydarzenia”

Główne wydanie flagowego serwisu informacyjnego Telewizji Polsat emitowane jest codziennie o godz. 18:50. Przegląd najważniejszych informacji z kraju i ze świata widzowie mogą zobaczyć także od poniedziałku do piątku w wydaniu południowym o godz. 12:50 oraz o godz. 15:50.

„Gość Wydarzeń”

Najważniejsza rozmowa dnia emitowana zaraz po głównym wydaniu „Wydarzeń” o godzinie 18:50. Najpopularniejszy program publicystyczny w Polsce, prowadzony przez Bogdana Rymanowskiego i Piotra Witwickiego. Gośćmi audycji są bohaterowie wydarzeń minionego dnia.

„Nowy Dzień”

Poranne pasmo Polsat News, a w nim informacje z kraju i ze świata, przegląd prasy, prognoza pogody, informacje sportowe oraz wieści ze świata show-biznesu. W audycji nie zabraknie rozmów z gośćmi – ekspertami, politykami, ale również artystami czy celebrytami. Pasmo „Nowy Dzień” prowadzą m.in. Beata Cholewińska, Małgorzata Świtała, Mariusz Abramowicz i Piotr Jędrzejek.

„Państwo w Państwie”, emisja: niedziela, godz. 19:30

Jeden z najważniejszych programów interwencyjnych w Polsce, prowadzony przez Przemysława Talkowskiego. Piętnuje przypadki nadużywania prawa w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Dzięki działaniom programu m.in. dokonano istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a dziesiątki spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Za swoją pracę redakcja programu „Państwo w Państwie” była wielokrotnie nagradzana.

„Interwencja - Taka jest Polska”, emisja: sobota, godz. 17:00

Magazyn reporterów Telewizji Polsat jest dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Reporterzy magazynu nie pozostają obojętni na krzywdę zwykłych ludzi. Dla wielu ten program jest ostatnią szansą na pomoc i sprawiedliwość. Wsparcia uzyskują osoby, które walczą z nieuczciwymi pracodawcami i urzędnikami. Na pomoc mogą też liczyć ci najsłabsi, którzy sami nie są w stanie walczyć o swoje prawa. Zespół angażuje się również w sprawy pokrzywdzonych dzieci, biednych rodzin i prześladowanych zwierząt. Wiele osób, których historia została pokazana w magazynie, doczekało się pomocy ze strony innych ludzi bądź instytucji. Skuteczność zespołu sprawia, że każdego dnia do redakcji trafiają kolejne listy z prośbami o pomoc.

„Prezydenci i Premierzy”, emisja: sobota, godz. 19:15

Program publicystyczny, w którym Jarosław Gugała rozmawia z osobami w przeszłości sprawującymi urząd Prezydenta lub Prezesa Rady Ministrów RP na najważniejsze tematy polityczne, społeczne i gospodarcze minionego tygodnia.

Facebook Comments