10% akcji eobuwie.pl dla Cyfrowego Polsatu – jest umowa przedwstępna

Jakiś czas temu informowaliśmy o negocjacjach Cyfrowego Polsatu w sprawie nabycia 10% akcji eobuwie.pl. Negocjacje te właśnie zakończyły się sukcesem – podpisano umowę przedwstępną sprzedaży akcji.

31 marca 2021 roku zarząd Cyfrowego Polsatu podjął decyzję o nabyciu pakietu 10% akcji eobuwie.pl w ramach inwestycji typu pre-IPO za kwotę 500 mln zł. Dodatkowo, w dniu 31 marca 2021 roku rada nadzorcza spółki wyraziła zgodę na inwestycję.

Cyfrowy Polsat podpisał z CCC Shoes & Bags sp. z o.o. umowę przedwstępną sprzedaży akcji eobuwie.pl oraz z CCC Shoes & Bags sp. z o.o. i drugim inwestorem umowę akcjonariuszy eobuwie.pl.

Umowa sprzedaży akcji jest umową o charakterze warunkowym – wymaga zgód banków finansujących działalność operacyjną podmiotów z Grupy Kapitałowej CCC oraz zgody walnego zgromadzenia eobuwie.pl na sprzedaż akcji eobuwie.pl. Wydaje się to tylko formalnością.

Cyfrowy Polsat przewiduje, że rozliczenie inwestycji nastąpi po spełnieniu ww. warunków do dnia 30 kwietnia 2021 roku, z możliwością przedłużenia tego terminu.

Facebook Comments