Czwórka i Szóstka z nowymi oprawami graficznymi (wideo)

3 sierpnia kanały należące do Grupy Polsat Plus – Czwórka (TV4) i Szóstka (TV6) wprowadziły nowe oprawy graficzne i logotypy.

Wizualnie oprawy nawiązują do opraw używanych przez inne stacje nadawcy. Przypomnijmy, że Telewizja Polsat i większość jej kanałów zmieniły identyfikację 30 sierpnia 2021 r.

Nowa wizualizacja TV4 i TV6 służy uzyskaniu spójnej identyfikacji, przy jednoczesnym zachowaniu tożsamości tych kanałów. Symbolem każdego z nich pozostaje stanowiąca bazę logotypu cyfra, która otrzymała nową formę. Za opracowanie identyfikacji wizualnej TV4 i TV6 odpowiada Dział Produkcji Promocji Antenowej i Oprawy Telewizji Polsat.

Wykorzystano charakterystyczną dla Grupy Polsat Plus czcionkę Display Font oraz różnokolorowe linie, które tworzą zarówno logo stacji, jak i podstawowy motyw oprawy graficznej, tzw. „skórę”. Duże zmiany zaszły w warstwie kolorystycznej. Czwórka zyskała ciepłe, energetyczne barwy, utrzymane w tonacji pomarańczowej i czerwonej. Szóstka prezentuje się w żywych, soczystych odcieniach zieleni z czerwonym akcentem.

Facebook Comments