Koncert „Pokolenia wolności” 2 czerwca w Polsacie

2 czerwca Telewizja Polsat pokaże koncert „Pokolenia wolności” z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Podczas wydarzenia transmitowanego z Gdańska wystąpią największe gwiazdy polskiej estrady.

Motywem przewodnim koncertu, który zainauguruje trzydniowe obchody Święta Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku jest wolność. W repertuarze kultowe piosenki czasu transformacji – lat 80. i 90. – w nowych wykonaniach. Wiele z tych utworów, jak „Po co wolność”, „Chcemy być sobą”, „Nie pytaj o Polskę”, „Dorosłe dzieci” czy „Przeżyj to sam”, zyskało miano hymnów swojego pokolenia. Wśród artystów znaleźli się wykonawcy doskonale pamiętający 4 czerwca 1989 roku i tacy, których wtedy jeszcze nie było na świecie. Każdy z nich na swój sposób czuje i rozumie pojęcia ojczyzny, patriotyzmu i solidarności, co pozwoliło nadać znanym utworom zupełnie nowe zabarwienie emocjonalne.

Na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku wystąpią: Doda, Kayah, Michał Szpak, Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, Raz Dwa Trzy, Dr Misio, Lemon, Grzegorz Kupczyk, Martyna Jakubowicz, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Tribbs, Jary Oddział Zamknięty, Kasia Wilk i Mezo, Big Cyc, Lombard, VooVoo, Orkiestra Marcina Urbana, Sienna Gospel Choir i Daria Marx.

Koncert „Pokolenia wolności” w piątek, 2 czerwca od godz. 20:00 w Polsacie, a w roli prowadzących zobaczymy Paulinę Sykut-Jeżynę i Krzysztofa Ibisza.

Facebook Comments