Nowe prawa sportowe na wyłączność w Eleven Sports

Telewizja Eleven Sports nabyła wyłączne prawa do pokazywania w Polsce Bauhaus Ligan Elit Speedway i Speedwayligaen Denmark, najwyższej klasy rozgrywek żużlowych w Szwecji i Danii.

Wybrany mecz każdej kolejki obecnego sezonu Bauhaus Ligan Elit Speedway jest transmitowany w Eleven Sports we wtorki. Z kolei po jednym spotkaniu wszystkich serii Speedwayligaen Denmark będzie można oglądać na żywo w środy, a pierwszą relację zaplanowano na 24 maja. W następnych miesiącach stacja pokaże na swoich antenach również cztery najważniejsze starcia rundy play-off ligi szwedzkiej oraz dwie kluczowe konfrontacje w finałowej fazie sezonu w Danii.

„Poszerzenie oferty o kolejne rozgrywki jest potwierdzeniem, że Eleven Sports mocno i konsekwentnie stawia na żużel. Dzięki transmisjom meczów PGE Ekstraligi, Bauhaus Ligan Elit Speedway i Speedwayligaen Denmark w tym sezonie w każdym tygodniu odbywania się zawodów naszych widzów czekają trzy wieczory ze speedwayem w najlepszym światowym wydaniu. Liczymy na wielkie emocje i świetne występy Polaków, których wielu można oglądać na torach nie tylko w naszym kraju, ale także w Szwecji i Danii” – mówi Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports.

Bauhaus Ligan Elit Speedway jest drugą, po PGE Ekstralidze, najsilniejszą ligą żużlową na świecie. Na szwedzkich torach występuje ponad dwudziestu Polaków z Bartoszem Zmarzlikiem, Maciejem Janowskim i Przemysławem Pawlickim na czele. Obok nich w zmaganiach biorą udział także inni znani zawodnicy, tacy jak Fredrik Lindgren, Tai Woffinden, Robert Lambert, Max Fricke czy Jason Doyle. Tytułu mistrzowskiego broni Smederna Eskilstuna.

Speedwayligaen Denmark jest zaliczana do czołowych lig na Starym Kontynencie. W kadrach duńskich zespołów również można znaleźć polskich zawodników, między innymi Przemysława Pawlickiego, Grzegorza Zengotę i Norberta Krakowiaka. Gwiazdami rozgrywek są także: Nicki Pedersen, Anders Thomsen, Mikkel Michelsen, Timo Lahti i Niels Kristian Iversen. Aktualnym mistrzem kraju jest Sønderjylland Elite Speedway.

Najbliższe transmisje żużlowe w Eleven Sports:

  • wtorek, 23, maja, 18:55, Eleven Sports 2, Bauhaus Ligan Elit Speedway: Dackarna Målilla – Västervik Speedway
  • środa, 24 maja, 18:30, Eleven Sports 2, Speedwayligaen Denmark: GSK Liga – Holsted Tigers
  • piątek, 26 maja, 17:30, Eleven Sports 1, PGE Ekstraliga: PLATINUM MOTOR Lublin – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
  • piątek, 26 maja, 20:15, Eleven Sports 1, PGE Ekstraliga: BETARD SPARTA Wrocław – CELLFAST WILKI Krosno
Facebook Comments