Nowe sezony „Policjantek…” i „Sprawiedliwych…” w Czwórce. Co się wydarzy w premierowych odcinkach?

2 marca Czwórka rozpocznie emisję premierowych odcinków popularnych seriali – „Policjantki i Policjanci” oraz „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”.

„Policjanci i Policjantki”, poniedziałek – piątek o godz. 19:00

Akcja nowego sezonu rozpoczyna się dzień po niedoszłym ślubie Asi Zatońskiej (Magda Szczepanek) z Dawidem (Bartosz Jędraś). Po tym jak Aśka wybiegła z kościoła za Szymonem Zielińskim(Paweł Monsiel), który nie mógł patrzeć, jak jego ukochana wiąże się z innym, razem wylądowali w domku letniskowym Zielińskich. Na komendzie nie milkną echa tej ucieczki i wszyscy rozumieją zakochanych, , z wyjątkiem ojca Asi… Zatoński (Krzysztof Kuliński) uważa, że Szymon zmarnuje życie jego córce i postanawia zdecydowanie wkroczyć do akcji.

Tymczasem Natalia Mróz (Anna Bosak) nadal nie czuje się dobrze po wieczorze panieńskim Asi, co nasuwa niepokojące podejrzenia na temat tego co właściwie jej się przytrafiło. Wkrótce okaże się, że padła ofiarą podstępu i to dopiero początek problemów, z jakimi nie poradzi sobie, jeśli nie odkryje kto za tym wszystkim stoi.

Romans Krzyśka Zapały (Wojciech Sukiennik) z Zuzą Kowal (Maryla Morydz) obrócił jego małżeństwo w zgliszcza. Teraz Zuza, Krzysiek i Emilka (Anna Kukawska), jak troje życiowych rozbitków, usiłują się jakoś pozbierać po tym co się stało, ale wydaje się, że niczego nie uda się już naprawić. Sytuację pogarszają jeszcze poważne kłopoty materialne, w które Zapałów wpędził oszust finansowy i z którymi teraz radzić muszą sobie osobno. Emilka z dziećmi gnieździ się z trudem u swoich rodziców, Krzysiek mieszka w hotelu robotniczym, a Zuza musi się zmierzyć z perspektywą samotnego macierzyństwa. Mimo stanowczej postawy Emilki, która uważa ich małżeństwo za zamknięty rozdział, Krzysiek nie potrafi się pogodzić z rozpadem rodziny i szuka punktu zaczepienia, od którego mógłby zacząć odbudowywać to, co legło w gruzach. Nieoczekiwanie błahe zdarzenie w nocnym klubie i spotkanie z jego właścicielką, Beatą (Izabella Bukowska-Chądzyńska) owocuje pewną propozycją, która może istotnie wpłynąć na życie Zapały. Wkrótce dojdzie do dramatycznych wydarzeń, które sprawią, że Krzysiek podejmie decyzję, jakiej wcześniej nie brał pod uwagę.

Wojtek Niedźwiecki (Bartosz Piekarski) przeżyje trochę randkowych zawirowań i nadal ofiarnie angażować się będzie w pomoc małej Neli, którą od dawna wspiera w walce z ciężką chorobą.

Góralowi, czyli aspirantowi sztabowemu Miłoszowi Bachledzie (Paweł Kowalczyk) bólu głowy przysparzać będzie jego dorosły siostrzeniec Staszek (Jakub Wróblewski), który na jakiś czas zamieszka pod jego dachem.

Profos (Wiesław Cichy) i Juliusz (Bogusław Kudłek) jak zwykle kipieć będą wszelką – nie zawsze trafioną – inicjatywą oraz snuć będą swoje teorie, domysły i plotki. Doczekają się także paru misji specjalnych, z których wywiązywać się będą z różnym skutkiem. Zgotują też fetę Białachowi (Mariusz Węgłowski), który po raz kolejny zaskoczy wszystkich na komendzie swoją nową życiowa decyzją.

Przy wsparciu Dyżurnego Jacka (Przemysław Puchała) nad pracą komendy czuwać będzie jak zawsze Komendant Jaskowska (Małgorzata Kałuzińska), która zdecyduje się na parę roszad w patrolach, a prywatnie będzie się musiała okiełznać męską ambicję swojego życiowego partnera – Prokuratora Zielińskiego (Maciej Tomaszewski).

„Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, poniedziałek – czwartek, godzina 20:30.

W tym sezonie hitu szykuje się istne „trzęsienie ziemi”. Nad niczego niespodziewającymi się bohaterami zaczną się gromadzić czarne chmury, a napięcie rosnąć będzie wraz z kolejnymi niepokojącymi scenami przypominającymi tykanie ukrytej bomby… Zanim jednak poznamy ich sens, wiele się jeszcze wydarzy, a kryminalni, oprócz kolejnych trudnych spraw, będą musieli podjąć nowe życiowe wyzwania.

Kuba Walczak (Michał Mrozek) doczeka się upragnionego awansu, co będzie okazją do hucznego świętowania, z finałem, jaki może zniweczyć cały ten mozolnie osiągnięty sukces zawodowy… Nieoczekiwanie na jego drodze znów pojawi się dawny kumpel, Słoń (Maciej Łuczkowski) oraz była dziewczyna, Magda (Monika Mrozowska). Czy oprócz szkolnej przyjaźni odżyje także zakończony ostatnio związek?

Paulina Wach (Kamila Ścibiorek) po romansie z Jankiem Kaszubą (Krzysztof Suszek), postanowi dać sobie spokój z facetami. Czy jednak wytrwa w obliczu determinacji tych ostatnich oraz własnej córki, Agaty (Anna Tomaszewska)? Agata dostarczy Paulinie mocnych wrażeń także własnym życiem uczuciowym…

Tymczasem Bolek Kowalski (Tomasz Radawiec) będzie miał wiele okazji by zacieśnić relację z patolog Julią Pakulską (Magda Szczerbowska). Połączą ich liczne miejsca zbrodni oraz pewne nowatorskie i ambitne zawodowe przedsięwzięcie. Bolo będzie też pomagać Julii w ważnej dla niej osobiście sprawie kryminalnej, w której pojawi się wątek, jaki rozpali wyobraźnię i nadzieje naszego technika kryminalnego…

Tomek Jawor (Michał Kitliński) warunkowo powrócił na komendę, ale na jego karierze cieniem kładzie się finał sprawy pedofila Rębacza. Dla Kubisa (Marek Włodarczyk) Jawor jest cennym pracownikiem, ale ktoś w Biurze Spraw Wewnętrznych nie zamierza pogodzić się z powrotem Tomka do służby. Prywatnie Jawor zmierzy się z wyzwaniami ojcostwa, tym większymi gdy Kinga Wilk (Marika Grądkowska) wyjedzie na pewien czas do Berlina. Zdany na entuzjastyczną lecz nieco niezdarną pomoc Janusza Wojtali (Sasza Reznikow), Jawor nie zawsze będzie radził sobie z sytuacją. Na szczęście parę nieogarniętych opiekunów małego Maćka wspierać będzie Daga Górska (Magdalena Margulewicz), która nowe życie Jawora będzie obserwować z mieszaniną satysfakcji i skrywanego żalu – ciesząc się, że wrócił cały i zdrowy, a jednocześnie nie chcąc do końca nazwać uczuć, jakie do niego żywi…

Górska zaangażuje się także w pomoc Markowi Gawlikowi (Jędrzej Taranek) i jego trochę zwariowanemu bratu, Staszkowi (Piotr Miazga). A że we wszystkim palce maczać będzie Lilka (Agata Skórska), Daga wkrótce zacznie żałować, że dała się w to wszystko wplątać. Niespodziewanie jednak sytuacja przybierze nowy obrót i policjantka spojrzy na wszystko zupełnie inaczej…

Krzysiek Kopczyk (Dariusz Siastacz) znów będzie miał kłopoty i jak zwykle z pomocą pośpieszy mu Ola Latoszek (Gabriela Oberbek). Nie obejdzie się przy tym bez perypetii, rozterek i zwrotów akcji, a także konieczności współpracy ze Żmiją czyli Panią Kopczykową (Marzena Kipiel-Sztuka).

Sama Ola z powodu atrakcyjnej propozycji szkolenia za granicą, będzie bić się z myślami, czy ją przyjąć, ale o wszystkim przesądzi finał pewnej sprawy, w której niezbyt chlubną rolę odegra Prokurator Jagiełło (Przemysław Kapsa).

Foto: Czwórka

Facebook Comments