Rekordowy wrzesień Polsat News. Stacja podwoiła udziały w grupie 16-49 lat

We wrześniu kanał Polsat News podwoił udziały wśród widzów w grupie wiekowej 16-49, uzyskując udziały na poziomie 1,55%.

W grupie wszystkich badanych stacja uzyskała 1,92% udziałów. W ujęciu rok do roku udziały stacji wzrosły o 71%. Był to najlepszy wrzesień od początku istnienia kanału.

Według danych Nielsen Audience Measurement, aż 27% widowni Polsat News stanowią osoby w przedziale wiekowym 25-49. Zarówno TVN24 jak i TVP Info mają znacznie mniejszy odsetek widzów w tej grupie wiekowej, odpowiednio 20% i 14%.

„Polsat News to jedyna stacja informacyjna w Polsce z tak wysokimi wzrostami oglądalności. Na tle konkurencji nasze wyniki w ujęciu rok do roku są najlepsze. Cieszy nas też, że informacje i publicystyka prezentowane w Polsat News przyciągają młodego widza. Jest to również efekt rozwoju Polsatnews.pl, który wśród portali o tematyce newsowej budzi stale rosnące zainteresowanie” – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Główne wydanie „Wydarzeń” o 18.50 śledziło we wrześniu średnio w Polsacie i Polsat News 1,8 mln widzów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się „Wydarzenia 15:50”. Popołudniowe wydanie programu informacyjnego Telewizji Polsat wybierało średnio ponad 1,2 mln widzów. Program był nr 1 w trakcie emisji i uzyskiwał 18,2% udziałów w grupie wszystkich badanych oraz 19,3% w grupie wiekowej 16-49.

Facebook Comments