Ruszyły zdjęcia do polskiej wersji „Sługi Narodu”

Rozpoczęły się zdjęcia do polskiej wersji serialu „Sługa Narodu”. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow.

Ukraiński serial „Sługa Narodu” opowiada o nauczycielu historii Wasylu Gołoborodce, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Główną rolę w oryginalnej, ukraińskiej wersji zagrał Wołodymyr Zełenski. Serial cieszył się tak ogromną popularnością, że doczekał się trzech sezonów i wersji fabularnej, a Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość. W 2019 roku aktor wystartował w wyborach, które wygrał i został prezydentem Ukrainy. Stoi na czele kraju, który broni się przed rosyjska agresją.

W polskiej wersji główny bohater nazywa się Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje i wygody i nadal do pracy dojeżdża rowerem. W tej roli Marcin Hycnar.

W serialu wystąpi plejada najlepszych polskich aktorów. Marcin Hycnar, który wygrał casting do głównej roli to znakomity aktor teatralny. Przez dziesięć lat występował w Teatrze Narodowym w Warszawie, był także dyrektorem artystycznym Teatru im. Solskiego w Tarnowie, pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Poza nim w serialu między innymi Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska.

Prawa do serialu zostały zakupione przez Polot Media. Zdjęcia realizowane są w Warszawie. „Sługa Narodu” będzie dostępny najpierw w serwisie i aplikacji Polsat Box Go.

Foto: Polsat

Facebook Comments