Szefowa Polsat Romans, Monika Wojdyga-Makowska dla cyfrowypolsatnews.pl

Monika Wojdyga-Makowska, szefowa stacji Polsat Romans, udzieliła wywiadu serwisowi cyfrowypolsatnews.pl. W naszej rozmowie zadaliśmy między innymi pytanie, czy planowane jest uruchomienie wersji HD kanału. Monika Wojdyga-Makowska zdradziła nam także, że dotychczasowa oferta zostanie powiększona o nowe seriale zagraniczne.

Jak długo trwały prace nad Polsatem Romans?

Pomysł zrodził się niedawno i jak najszybciej przystąpiliśmy do jego realizacji. Przygotowując kanał dopasowany do potrzeb nowoczesnej kobiety, korzystaliśmy z bogatej biblioteki naszej stacji – znanych i lubianych seriali oraz filmów tak klasycznych jak i najnowszych premier.

Skąd w ogóle pomysł na kolejny kanał kierowany do kobiet w portfolio Telewizji Polsat Polsat? Mamy już Polsat Cafe.

Na dobry kanał z ciekawą ofertą zawsze jest miejsce. Rynek kobiecy jest bardzo elastyczny i posiada ogromny potencjał. Proponujemy coś czego na rynku obecnie nie ma – czyli kanał z najlepszymi polskimi serialami oraz filmami z ofertą wyselekcjonowaną specjalnie tylko dla kobiet.

Na chwilę obecną stacja dostępna jest w Cyfrowym Polsacie. Kiedy i czy możemy spodziewać się zwiększenia zasięgu?

Kanał dopiero co wystartował – myślę, że szersze zainteresowanie przyjdzie z czasem. Czy znajdzie się w ofercie innych operatorów – zobaczymy, choć zawsze każdy stara się o jak najszerszą dystrybucję swojej oferty.

Obecnie na antenie kanału emitowane są 2 pozycje zagraniczne. Planujecie Państwo powiększyć tę bazę, czy też skupicie się na polskich serialach?

Seriale polskie są dla nas bardzo ważne, jednak nie zapominamy o miłośniczkach produkcji zagranicznych. Już niedługo zaproponujemy również seriale z bibliotek światowych. Oczywiście tylko dla kobiet.

Proszę nam powiedzieć, co według Pani będzie siłą napędową Polsatu Romans? Pasmo filmowe, czy też seriale?

Będziemy przyglądać się preferencjom naszych widzów – chcemy, żeby kanał był odpowiedzią na ich potrzeby. Uważamy, że pasmo filmowe, które codziennie zaczyna się od 21.00 może stanowić odskocznię od pracowitego dnia i zapewniać rozrywkę i odpoczynek. Dlatego każdego dnia zapraszamy Panie do innego świata – klasyki kina światowego, kina z przystojniakami lub komedii romantycznych czy kina z pieprzykiem. Uważam jednak, że zarówno pasma filmowe jak i sprawdzone, polskie seriale znajdą swoje zwolenniczki. Liczymy na pasmo filmowe, które zostało wyselekcjonowane specjalnie dla widowni kobiecej, jednakże polskie pasma serialowe są także nasza ogromna siłą.

Czy w najbliższych planach uwzględnili Państwo Polsat Romans HD?

Będzie to zależało od zapotrzebowania naszych widzów.

Jaki zakładany jest wynik stacji na koniec roku? (chodzi o oglądalność).

Kanał dopiero startuje – mamy swoje założenia, ale na razie nie będziemy ich ujawniać. Na pewno będziemy starać się o sympatię jak największej liczby widzów.

Jakie działania promocyjne wspierać będą Polsat Romans?

Opracowujemy harmonogram standardowych działań promocyjnych i komunikacyjnych obejmujących online, prasę telewizyjną oraz branżową. Przewidujemy również działania autopromocyjne na antenie kanału.

Według Państwa planów, kiedy Polsat Romans będzie kanałem rentownym?

Zawsze staramy się, aby nowe kanały były rentowne jak najwcześniej – sprzedajemy już czas reklamowy, więc kanał ma potencjał, aby zarabiać na siebie niemal od samego początku.

Dziękujemy za wywiad.

Facebook Comments