Radosław Sławiński dla cyfrowypolsatnews.pl o kanale Polsat Play

Zachęcamy Czytelników serwisu cyfrowypolsatnews.pl do lektury naszej krótkiej rozmowy z Radosławem Sławińskim, dyrektorem kanału tematycznego Polsat Play.

Radosław Sławiński powiedział nam, jaki zakładany jest wynik oglądalności stacji na koniec roku, zdradził także, że planowane jest rozszerzenie współpracy z autorami hitowego programu „Chłopaki do wzięcia”.

„W 2013 roku planujemy osiągnąć minimum 35 % wzrost oglądalności w stosunku do roku ubiegłego. Mamy nadzieję, że średnia roczna w grupie komercyjnej (wiek 16-49) wyniesie około 0,5%. Wszystko wskazuje na to, że cel osiągniemy. Oglądalność Polsat Play systematycznie rośnie. Obecnie jesteśmy na drugiej pozycji pod względem najlepiej oglądanych kanałów lifestylowych. Jeszcze niedawno byliśmy na pozycji czwartej.”powiedział Sławiński.

Mimo, że Grupa Polsat posiada kilka kanałów sportowych, na prośbę jednego z naszych Czytelników, zapytaliśmy o emisję relacji sportowych: „Polsat Play nie planuje emisji relacji sportowych. W grupie Polsat jest kilka kanałów sportowych. Polsat Play to kanał rozrywkowo-dokumentalny, w którym widzowie mogą zobaczyć wybór najlepszych programów telewizyjnych z całego świata.” – zapowiedział i dodał „Rozbudowujemy również portfolio polskich produkcji realizowanych na zlecenie Polsat Play. Pracujemy z najlepszymi. Nasz sztandarowy program o II wojnie światowej czyli »Skarby III Rzeszy« przygotowuje dla nas Bogusław Wołoszański, serial dokumentalny »Tajemnice Polskiej Mafii «realizuje Sylwester Latkowski razem z Piotrem Pytlakowskim. Autorem magazynu kryminalnego będzie Michał Fajbusiewicz – już jesienią zobaczymy pierwszy sezon programu »997 – Fajbusiewicz na tropie«. Po wielkim sukcesie serialu »Chłopaki do wzięcia«, planujemy rozszerzyć współpracę z jego autorami. Obecnie Irena oraz Jerzy Morawscy pracują nad nową serią dla Polsat Play.”

Na zakończenie Radosław Sławiński zapytany o zmianę oprawy graficznej, powiedział „oprawa Polsat Play ma już prawie pięć lat dlatego zastanawiamy się nad jej zmianą. Jednak najważniejszy dla nas jest kontent programowy.”

Facebook Comments