„The Four. Bitwa o sławę” w soboty w Polsacie

W każdą sobotę na antenie Telewizji Polsat będzie nadawany nowy program muzyczny „The Four. Bitwa o sławę”. Premierowy odcinek 7 marca.

W nowym talent show trzyosobowe jury ocenia uczestników, wokalistów o zadatkach na gwiazdy. Na początku edycji widzowie poznają czwórkę artystów, wyselekcjonowanych przez trzy wielkie nazwiska z branży muzycznej. Kiedy Czwórka zasiada w swoich fotelach, za kulisami znajdują się już kolejni utalentowani wokaliści. Gotowi na to, aby zrobić wrażenie na jury i odesłać jednego z zajmujących miejsca na fotelach do domu.

W pierwszym odcinku „The Four. Bitwa o sławę” poznajemy Wielką Czwórkę. Krótki materiał wideo tłumaczy, jak i dlaczego zostali wybrani. Następnie każdy z uczestników jest przedstawiany za pomocą krótkiej wizytówki, a później przez solowy występ na żywo na scenie, podczas którego demonstruje on swoje umiejętności i pokazuje, jakim jest artystą. Na koniec, po rozmowie z jurorami wokaliści zasiadają na swoich fotelach. Od tego momentu będą musieli bronić swoich miejsc przed nowymi uczestnikami. Każdy nowy uczestnik (pretendent do fotela) jest przedstawiany za pomocą krótkiej wizytówki, po czym wchodzi na scenę i staje przed jurorami. Po krótkiej rozmowie uczestnik wykonuje przygotowaną przez siebie piosenkę. Po zakończeniu członkowie jury opowiadają o swoich pierwszych wrażeniach i dyskutują, czy dany uczestnik jest wystarczająco dobry, by potencjalnie zastąpić jednego z członków Czwórki.

Jak wygląda głosowanie? Każdy juror zagłosuje na „tak” (niebieski pierścień wyświetlany na scenie wokół uczestnika) lub na „nie” (czerwony pierścień). Pretendent do Czwórki potrzebuje trzech niebieskich pierścieni, aby przejść dalej. Każdy z jurorów oddaje głos samodzielnie i w tajemnicy. Uczestnik oczekuje na werdykt na scenie w towarzystwie prowadzącej program. Na scenie po kolei, od dużego do małego, pojawią się trzy pierścienie, które reprezentują głosy trojga członków jury. Tylko w sytuacji, kiedy wszystkie trzy pierścienie będą niebieskie, nowy uczestnik przejdzie do etapu pojedynku z jednym z członków Czwórki. Dowolna liczba czerwonych pierścieni oznacza, że uczestnik opuszcza scenę. Jeśli pierścienie będą jednogłośnie niebieskie, nowy uczestnik wyzwie jednego z członków Czwórki na pojedynek o jego fotel.

Po wskazaniu przez uczestnika osoby do pojedynku, jeden z Członków Czwórki jako pierwszy wchodzi na scenę, aby obronić swoje miejsce i daje występ, chcąc udowodnić, że powinien pozostać na swoim w fotelu. Potem pretendent wchodzi na scenę i wykonuje drugą piosenkę. Jurorzy dzielą się swoimi opiniami oddzielnie na temat każdego z występów, a potem również je porównują. Teraz decyzja co do tego, kto bardziej zasługuje na miejsce w Czwórce należy do publiczności w studio. Czy członek Czwórki zatrzyma swój tron? A może pretendent do fotela wyrzuci go z programu i przejmie fotel? Zwycięzca zasiada w fotelu a pierścień wokół fotela zmienia kolor na fioletowy, co oznacza że ten uczestnik jest bezpieczny i o jego fotel nie można ponownie walczyć w danym odcinku. Następnie nowi pretendenci do pozostałych trzech foteli, jeden po drugim, biorą udział w przesłuchaniach na scenie. Każda osoba, która otrzyma trzy niebieskie pierścienie, może zmierzyć się z dowolnym członkiem Czwórki, którego fotel nie jest jeszcze zablokowany. Odcinek kończy się, kiedy wszystkie cztery fotele zostaną zablokowane lub kiedy skończy się czas.

W kolejnym tygodniu odcinek zaczyna się od spektakularnego występu grupowego Czwórki. Potem zajmują oni swoje miejsca w fotelach.

W połowie edycji rywalizacja staje się bardziej zacięta, gdyż członkowie Czwórki będą musieli mierzyć się nie tylko z nowymi uczestnikami, ale również ze sobą nawzajem. W każdym odcinku Czwórka będzie rywalizować w swoim gronie o immunitet w tzw. „Bitwie Czwórki”.

W odcinku półfinałowym ostatnią szansę na zdobycie miejsca w finale otrzymują byli członkowie Czwórki.

W odcinku finałowym członkowie Czwórki walczą o wygraną ze sobą nawzajem. Tylko jedno z nich zostanie wielkim zwycięzcą edycji.

Facebook Comments