Znamy wszystkich uczestników 17. edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”

W 17. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” wezmą udział piosenkarka Kasia Wilk oraz aktor Michał Milowicz. To pierwsze osoby, które zostały oficjalnie ujawnione.

Kasia Wilk zadebiutowała na scenie w 2005 roku. Z zespołem Kto To i piosenką „Gdy minie sen” zajęła drugie miejsce na festiwalu w Opolu. Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Single „Ważne” i „Sacrum” doczekały się wielu nagród. Za album „Eudaimonia”, z którego pochodzą te hity, otrzymała Złotą Płytę. Współpracowała także z Kayah, a od blisko piętnastu lat z Orkiestrą Adama Sztaby. Solową działalność Kasia Wilk rozpoczęła w 2008 roku wraz z premierą utworu „Pierwszy raz”. W tym samym roku ukazał się jej album „Unisono”, z utworem „Do kiedy jestem”, który zwyciężył w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009. Kolejny album „Drugi raz” artystka wydała w 2011. Pochodzący z niej singiel „Escape” został nagrodzony „Brązową Premierą” na festiwalu w Opolu, a następny – „Po prostu” walczył o nagrodę na Sopot TOPtrendy Festiwal.

Michał Milowicz w 1991 roku zadebiutował na profesjonalnej scenie Teatru Studio Buffo. Wkrótce mówiono już o nim „polski Elvis Presley” i „następca Johna Travolty”. Był związany z teatrami warszawskimi: Roma, Rampa, Komedia, Capitol, Kamienica, a także Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Karierę filmową rozpoczął od epizodycznej roli policjanta na planie filmu sensacyjnego Jarosława Żamojdy „Młode wilki”. Zagrał role śmiesznych maczo i nieudolnych gangsterów w komediach sensacyjnych Olafa Lubaszenki: „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek kojota”, a także w kultowym filmie Juliusza Machulskiego „Kiler-ów 2-óch”. Uczestniczył w programach rozrywkowych: „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” i „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Był kapitanem jednej z drużyn w programie muzycznym „Singa Dinga” i jurorem w konkursie talent show „Zostań gwiazdą filmową”.

17. odsłona programu pojawi się na antenie Polsatu jesienią 2022 roku.

Aktualizacja (29.06.2022 r.)

Aktor i wokalista Janusz Radek podejmie się wyzwania i wystąpi w programie.

Janusz Radek to niekwestionowany król liryki, słynący z bardzo emocjonalnych i niejednokrotnie wzruszających interpretacji wykonywanych utworów. Jest także miłośnikiem sportu i pieszych wędrówek, niepraktykującym historykiem i aktywnym mężem i tatą. Od trzydziestu lat obecny na scenie, na której nie tylko muzyką i unikalnym głosem, ale także inteligentnym dialogiem i pełnym dystansu żartem tworzy wyjątkową i pełną emocji atmosferę. Artysta wydał dziewięć płyt, z czego trzy pokryły się złotem. Na swoim koncie ma współpracę z takimi muzykami i kompozytorami jak: Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Piotr Rubik, Mateusz Pospieszalski, Leszek Biolik czy Robert Kasprzycki.

Aktualizacja (01.07.2022 r.)

Aktora Jakuba Zdrójkowskiego również zobaczymy na scenie „Twoja twarz brzmi znajomo”

Jakub Zdrójkowski bardzo wcześnie rozpoczął karierę aktorską, występując w wielu produkcjach telewizyjnych, jak na przykład „Hotel 52” emitowany na antenie Polsatu w latach 2010-2013. Widzowie stacji najbardziej kojarzą go jednak z roli Nikodema w serialu komediowym „Kowalscy kontra Kowalscy”. Młody aktor chętnie podejmuje także inne wyzwania zawodowe. Jego głos pojawił się między innymi w filmach „Robosapien” czy „Wielka Szóstka” oraz serialach dla dzieci.

Aktualizacja (02.07.2022 r.)

W nadchodzącej edycji show wystąpią aktorki Katarzyna Ucherska i Katarzyna Polewany.

Katarzyna Ucherska jest aktorką telewizyjną i teatralną. Widzom Polsatu znana z seriali „Tatuśkowie” i „Mecenas Porada”. W 2016 roku Katarzyna Ucherska ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na stałe związana jest z Teatrem Ateneum w Warszawie, współpracuje także z teatrami Kamienica i Bagatela. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki roli w serialu telewizyjnym „Dziewczyny ze Lwowa”.

Katarzyna Polewany to świeżo upieczona aktorka po Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Pierwsze kroki na scenie i przed kamerą stawiała jednak od najmłodszych lat, występując między innymi w „High School Musical on Stage” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza oraz spektaklach takich jak „Mayday 2” czy „Szalone nożyczki”.

Aktualizacja (04.07.2022 r.)

Solista Polskiej Opery Królewskiej Robert Szpręgiel na scenie 17. edycji

Robert Szpręgiel jest absolwentem Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Po studiach zaczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma. Brał udział w takich realizacjach jak: „Orfeusz w piekle”, „Piotruś Pan” oraz „Miss Saigon”. Po kilku latach postanowił wrócić do śpiewu klasycznego i skierował swoje kroki do Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie jako solista występował w dziełach Mozarta, Moniuszki, Verdiego, Rossiniego. Aktualnie jest solistą Polskiej Opery Królewskiej, gdzie wykonuje partie barytonu w najsłynniejszych operach. W repertuarze artysty są także role w spektaklach „Kobiety Świata” i „Opera w Baśni, Baśń w Operze”, które wchodzą w skład nowatorskiego projektu „Opera Lihgt” oraz niezliczone partie wokalne i operowe, a także wiele utworów z gatunku musicalu i muzyki rozrywkowej. Robert Szpręgiel bierze również udział w licznych telewizyjnych projektach kulturalnych i artystycznych. Z koncertami i spektaklami teatralnymi odwiedza takie kraje jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Słowenia, czy Japonia.

Aktualizacja (05.07.2022 r.)

Ostatnią ogłoszoną gwiazdą programu jest artystka kabaretowa Ewa Błachnio.

Ewa Błachnio ma doświadczenie wokalne i aktorskie. Jesienią 2016 roku występowała w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, a w skeczach często wciela się w rozmaite postacie. Błachnio jest też prowadząca „Kabaret na żywo. Nowy skŁad ” w Polsacie.

Foto: Polsat

Facebook Comments