Siatkarskie turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w kanałach Polsatu

Kanały Polsatu pokażą wszystkie mecze turniejów w Berlinie i Apeldoorn, na których reprezentacje powalczą o wyjazd na  Igrzyska Olimpijskie 2020 r.

Turnieje w Berlinie (5-10 stycznia 2020 r.) oraz Apeldoorn (7-12 stycznia 2020 r.) to dla europejskich reprezentacji siatkarskich ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich. O tym, jak trudno wywalczyć „bilety” do Tokio najlepiej świadczy fakt, że nawet polscy Mistrzowie Świata musieli wziąć udział w podobnej imprezie. W przeciwieństwie do kadry Vitala Heynena, zespół Jacka Nawrockiego nie jest pewny wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. Biało-Czerwone w grupie zmierzą się z Holandią, Bułgarią i Azerbejdżanem. Drugą połowę drabinki turnieju w Apeldoorn tworzą reprezentacje Turcji, Niemiec, Belgii i Chorwacji. Awans na Igrzyska zapewni sobie tylko zwycięzca całego turnieju.

W Berlinie zagrają Serbowie i Słoweńcy, czyli zespoły które wspólnie z Polakami stanęły na podium wrześniowych Mistrzostw Europy. Obsadę turnieju kwalifikacyjnego panów uzupełniają Francja, Bułgaria, Niemcy, Belgia, Holandia i Czechy.

Polsat Sport i Polsat Sport Extra pokażą wszystkie mecze turniejów z udziałem kobiet i mężczyzn. Turniej w Berlinie skomentuje Tomasz Swędrowski. W Apeldoorn studio poprowadzi Jerzy Mielewski, reporterem będzie Marcin Lepa, a mecze skomentuje Adrian Brzozowski. Wspierać będą eksperci siatkarscy, takich jak Wojciech Drzyzga, Maciej Jarosz czy Łukasz Kadziewicz. Wszyscy są stałymi współpracownikami redakcji sportowej Telewizji Polsat.

Foto: PZPS

Facebook Comments